Fokkarium wiedzy o naszych produktach

faq1

Jaka rura jest najlepsza dla mnie? Malowana proszkowo, czy ze stali nierdzewnej?

W naszej ofercie znajdują się rury wykonane z dwóch typów stali. FOKKA kolorowa wykonana jest ze stali czarnej, piaskowanej i malowanej proszkowo. FOKKA błyszcząca, wykonana jest ze stali nierdzewnej, polerowanej. Z reguły rura malowana proszkowo cechuje się nieco większą przyczepnością i lepiej sprawdza się w przypadku figur statycznych wykonywanych na skręconym urządzeniu. Stal nierdzewna, polerowana doskonale sprawdza się przy sekwencjach i przejściach na kręcącej się rurze. Niemniej jednak dobór urządzenia często pozostaje sprawą indywidualną.

faq2

Z czego składa się zestaw FOKKA i jak go zamontować?

Każdy zestaw FOKKA (niezależnie od modelu rury) składa się z 3 elementów:

  • Rura rozporowa z wkręconą śrubą rzymską i dwoma nakrętkami
  • Talerza dolnego z łożyskiem stożkowym
  • Talerza górnego z łożyskiem kulkowym

Ponieważ w usłudze nie oferujemy użytkownikom montażu, do każdego urządzenia załączona jest szczegółowa instukcja, z którą można zapoznać się tu klikając tutaj.

faq3

Idealna średnica, jaka grubość FOKKI dla mnie?

Standardowe rury FOKKA dostępne są w średnicach 40mm/42,4mm/44,5mm.

Na specjalne zamówienia klientów możemy wykonać rurę o średnicy 50mm. Prosimy o komentarz pod zamówniem.

Z założenia im mniejsza średnica tym pewniejszy chwyt,  niemniej jednak jest to indywidualna sprawa każdego użytkownika. Najlepiej zapytać o średnicę rury na jakiej trenujecie w swojej szkole tańca i zamówić analogiczną FOKKĘ. Przepisy międzynarodowe dopuszczają na zawodach srednicę 40-48 mm więc szkoły tańca w Polsce najczęściej wybierają rury w tym zakresie.

faq4

Jak dobrać idealną długość FOKKI do swojego pomieszczenia?

Należy zmierzyć wysokość pomieszczenia, od podłogi do sufitu w miejscu montażu urządzenia i właściwą długość wpisać w komentarzu do zamówienia.

Nie ma tutaj nic czego szukasz? Napisz do nas. Odpowiemy na Twoje pytanie!